rasedaks või mitte 26.11.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

tere. olen 18-aastane neiu. võtsin 19. nov. NorLevot (kui see nimi õigesti meeles on), kuna olin 17-dal kaitsmata vahekorras, kuigi katkestatult, seemnepurset ei toimunud. vahekorra ja pillide vahele jäi kuskil 48 tundi. Kunagi varem pole ma sos- ega tavalisi antibeebipille kasutanud. 25-dal hakkas vereeritus, nagu tavalised nö päevad - kerge alakõhuvalu kaasaarvatud. on see normaalne, et vereeritus algab nädal hiljem, kui üldse? ja kui suur võimalus on rasestuda antud juhul? tänan.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

SOS-pillide toime on kuni 72h, seega mahub teie võtmine küll sinna aega. Määrimine on sageli peale nende pillide võtmist, hiljem hakkab tavapärane menses. Võib esineda tsüklihäiret, menses tuleb varem näiteks. Seetõtu ongi SOS pillid limiteeritud doosiga, neid võib võtta ainult korra tsküli vältel. Rasestumise võimalust teil küll ei tohiks olla.Dr Kadastik