pillide lõpetamine 15.11.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Võtsin 2 kuud marveloni beebipille ja kuna nee mõjusid mulle negatiivselt (iiveldus, väsimus), sis lõpetasin oktoobris nende võtmise, päev pärast seda, kui oleks pidanud alustama uute tablettidega olin kaitsmata vahekorras. Nüüd on tsükli 31. päev ja menstruatsioon pole alanud, kui suur on tõenäosus, et olen rase?
ette tänades

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui te olite kaitsmata vahekorras ainult päev pärast uute pillide vajaduse võtmist, siis tõenäosus rasedusele on üsna väike. Küsimus on selles, kas te olete olnud pärast seda veel vahekorras?. Nimelt paar esimest kuud peale pillide lõpetamist on suurem võimalus jääda rasedaks, kuna sel ajal ovulatsioon võib tekkida ka muul ajal kui seda reeglina tekib. Nimelt need kuud kui võtsite pille, siis ovulatsioon oli pärsitud ja esimesed kuud kui te enam ei võta on organism vabanenud sellest takistusest ja võib vallanda tavaliselt rohkem ja valel ajal ovulatsioone. Seega rasetumise võimalus on esimesed kuud peale pillide lõpetamist suurem kui muidu. Dr kadastik