beebipillid ja suitsetamine 05.09.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Mõned aastad tagasi kasutasin Triregol´i (oli vist selline nimi) kuid mul tekkis "päevade" vahel kerge veritsus.Pöördusin günekoloogi poole ja sain teada,et naised kes suitsetavad 15 või enam sigaretti päevas ei tohigi neid pille (või üldse mitte mingisuguseid?) kasutada.

Kas on selliseid pille mida sobib kasutada ka suitsetajal?Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tõepoolest naistel , kes suitsetavad ja kes on üle 35 aasta vanad ,esineb pillide kasutamisel rohkem kardiovaskulaarseid komplikatsioone kui teistel. Te ei kirjuta, kui vana Te olete , kuid soovitaksin kasutada just väikese östrogeenisisaldusega pille, kui Teil ei esine teisi riskifaktoreid (nagu näiteks kõrgenenud vererõhk, südame isheemiatõbi jne). Ainult suitsetamine ei ole küll absoluutseks pillide kasutamise vastunäidustuseks. Pidage koos nõu oma naistearstiga ja kui pillid Teile ei sobi, leidke mõni teine sobiv rasedusest hoidumise meetod.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

beebipillid

kas on selline asi võimalik : pillide (Femoden) kasutamise ajal rasestumine, samas kui 2 korda on päevad toiminud. Nimelt on selline imelik tunne, kõhus nagu pulseeriks või tuksuks midagi.


Vastas dr Aire Sekavin

Kui olete regulaarselt kasutanud Femodeni on vähetõenäoline , et olete rasestunud. Kindluse mõttes võiksite osta apteegist rasedustesti.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: