rasestumine 26.09.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen 40-aastane ja soovin veel ühte last. Arvestasin välja ovulatsiooni aja ja olin vahekorras umbes 1-2 päeva enne ovulatsiooni. Mõõtsin ka temperatuuri, nii enne kui pärast vahekorras olemise päeva. Vähemalt 2-3 päeva pärast oleks pidanud ovulatsioon olema ja temperatuur tõusma, seda aga pole juhtunud. Möödas juba 3 päeva. Arvan, et seekord mul lihtsalt ovulatsiooni ei olnud. Kas on võimalik, et võisin ka rasedaks jääda ? Kas temperatuur muutub, kui rasestumine aset leiab? Kuidas ma saaksin järgmist ovulatsiooni kindlaks teha? Mõtlesin osta selle testi, aga see on ainult 5 päeva jaoks. Tahan võimalikult ruttu rasedaks jääda, sest mu partner sõidab varsti mõneks ajaks välismaale tööle, aeg aga läheb... Palun andke nõu!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Arvestades teie vanust , siis ovulatsioone on kindlasti vähem kui alla 35 aastastel naistel. Soovitaks osta ovulatsioonitest ja saategi ühe tsükli vältel seda aega kontrolida. Kui te mõõdate basaaltemperatuuri, siis temperatuur pärasoole kaudu möödetuna tõuseb 3-4 kraadi võrra kohe peale toimunud ovulatsiooni ja jääb püsima. Seega kui temperatuur on püsivalt kõrgem võrreldes enne ovulatsiooniaega, siis rasedus võiks olla.(umbes 14 päeva püsinud stabiilselt kõrgem) Kui menses hakkab tulema, siis ka temperatuur langeb.
Dr Kadastik