Lahklihalõike õmblus 20.09.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

Sünnitusest on kaks nädalat möödas. Käisin täna günekoloogi juures ja selgus, et üks peale sünnitust tehtud õmblustest on lahti läinud. Arst ütles, et seda praegu õmblema ei hakatagi, et paraneb aja jooksul ise ära ja käskis Bepantheniga määrida. Aga tahaksin teada, et kas tõesti ei ole võimalik seda uuesti kokku õmmelda. Kas peaksin mõne teise günekoloogi käest ka nõu küsima?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Kui 'lahti on läinud' pindmine õmblus, paraneb see tõesti ära ilma uuesti õmblemata. Sagedamini ei kasva õmblus kokku siis, kui on tegemist infektsiooniga. Sellisel juhul on vajalik ka põletikuvastane ravi. Korduvalt õmblemist kasutatakse tavaliselt juhtudel kui defekt on suur ja/või kogu haava ulatuses.
Edu Teile soovides Aire Sekavin