sügelus raseduse eelviimasel kuul 22.08.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kogu mu keha sügeleb. Sügelemine ei lase öösel üldse uinuda. Asi on nii hull, et lausa võtab mõistuse peast.Arst arvas, et kolesterooli tase on kõrge, ja soovitas taimset toitu, kuid paraku tulemust sellest ei olnud. Maksa proovid olid normis. Mis ravimit peaksin võtma.

Ette tänades!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Raseduse ajal harvaesinev sümptoom(sügelus) leebub tarvitades nt Glaritini suukaudselt. Sügelus kaob koos rasedusega. Kindlasti peab kontrollima ka veresuhkrut.