sünnitus 25.07.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kui suur on tõenäosus loomulikuks sünnituseks, kui ma olen minestanud igal arsti visiidil (hambaarst, verevõtt jne) ning kaks aastat tagasi oli mul peatrauma (hobune lõi kabjaga) mille tagajärjel kaotasin palju verd, ning millest annavad siiani tunda peavalud, mis tekivad eelkõige mõnest teisest valust tingituna. Minu günekoloog soovitas mulle sünnituseks valida Tartu või Tallinna haigla, viidates eelkõige peatraumale. Ette tänades!

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Peaksite sünnituse plaani tehes kindlasti konsulteerima Teid ravinud neuroloogiga ( kas Teile on lubatud pingesituatsioonid, ''pressimine'', on vaja väljutusperioodis abistada jne.) Kui möödunud peatraumast on jäänud peavalud , mis avalduvad pingesituatsioonides ja valu korral võiks kaaluda sünnituse ajal epiduraalanalgeesia kasutamise võimalust. Oluline on ,et tunneksite ennast sünnituse ajal turvalisena. Kui tunnete ennast kindlamini Tartu või Tallinna haiglas , tulekski seal sünnitada.