menstruatsiooni häired 08.03.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. võtan antibeebipille. peale aborti 2002 detsembris ei alanud päevad 2 kuud, siis hakkasid normaalselt käima, kuid viimased 5 kuud on menstruatsioon väga vähene või jääb vahele. millest on see tingitud, oleks ka üsna pea soov rasestuda, on see ikka tõenäoline? olen 25 aastane.

Ette tänades,
Triin

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Triin!
Kirjutate, et dets. 2002 oli Teie soovil raseduse katkestamine, mille järgselt oli tõenäoliselt tegemist sageli esineva menstruaaltsükli häirega.
Kahjuks Te ei kirjuta, millal alustasite antibeebipillide võtmist, mis kuust ja aastast alates.
1. Kõikide antibeebipillidega kaasneb positiivne kõrvaltoime ehk väheneb menstrutsioonisarnase vereerituse hulk ja veritsuspäevade arv emaka limaskesta õhenemise tõttu. See ongi põletikevastane ja emaka limaskesta vähivastane positiivne toime.
2. Kui soovite rasestuda, peaksite lõpetama antibeebipillide võtmise. Erinevatel patsientidel saabub soovitud rasedus erineval ajal, kuid kui elate regulaarset suguelu, ei hoidu ja ei rasestu 0,5 aasta jooksul, tuleks alustada uuringuid viljatu paarisuhte selgitamiseks.
Naistearst G.Litter

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

Rasedus

Tere!

Mul on järgmine küsimus: kas see on tõsi, et kui on menstruatsiooni häired, siis rasestumine on võimatu.

Ettetänades

Alina

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Alina!
M. tsükli häirete korral on raseduse tõenäosus madalam või väga väike ehk juhuslik.

Loe edasi

Hilinenud menstruatsioon.

Olen lugenud, et kui kasutada rohkem kui 2 korda kuus Postinori, siis võib tekkida menstruatsiooni häired. Nimelt mina olen kasutanud viimase kuu jooksul kaks korda ja nüüd on päevad hiljaks jäänud kaks ...

Vastas dr Aire Sekavin

Tere.
Postinor võib tõepoolest põhjustada tsüklihäireid. Soovitan osta apteegist rasedustesti, nii saate kõige kiiremini oma küsimusele vastuse.
Tervitades Aire Sekavin

Loe edasi

hormonaalsed häired

Olen 29 aastane naine ja juba aastaid võtnud rasestumisvastaseid tablette, viimastel aastatel Triquillari. Umbes 7-8 aastat tagasi tekkisid mul probleemid menstruaaltsükliga. Mul diagnoositi vist amenorrea. ...

Vastas dr Aire Sekavin

Lgp. Kai

Suure tõenäosusega on Teie tsüklihäirete põhjuseks hormonaalsed häired. Selleks, et Teile määrata sobiv ravi, on vajalik teha veeniverest hormonaalsed uuringud. Kui Teie varasema ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: