õrnad valud 19.02.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.
Rasedust on hetkel 17 näd.ja kõik on korras, kuid peale vahekorda (täna)hakkas õrnalt alakõhus torkima,kuigi me pole tormakad ja arvestame väga beebiga(see on teine rasedus,esimene laps sündis 4.a. tagasi).
Millest need õrnad torked võivad olla tingitud?
Kas ainult emaka suuremenisest või ka mõjus seksuaal-vahekord?
Ja kui kaua torked emaka suurenemisest võivad raseduse ajal kesta?
Tänulik 26.a.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Teie mure loote seisundi pärast on mõistetav, kuid reeglina kaebuste möödumisel ei ole kliiniliselt ohtlikku tähendust. Soovitused:
-jälgige kaebusi, kaebuste süvenemisel konsulteerige raviarstiga
-jälgige loote liigutuste algust ja märkige see kuupäev üles, võimalik, et ka liigutuste algus on tuntav algul ebamugavusena
-enamik rasedaid tunneb aeg-ajalt emaka piirkonnas väheseid torkeid, korduvsünnitajad on sellega harjunud
-külastage regulaarselt naistearsti ja rasedate loenguid.
Soovin Teile õnnelikku rasedusaega ja beebiootust!
Naistearst G.Litter