Viimaseid nädalaid titeootel 18.02.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tähtaeg on 15.märtsil.Kuu aega tagasi ütles arst mulle et emakakael on 2 cm avatud, et iga hetk võin sünnitama hakata. Ma ei saanud mitu ööd magada. Ühel laupäeval läksin tartu naistekliinikusse valvearsti juurde kontrolli.Lapse südamelöögid ja emaka toonud olid normis,see arst ütles et märke sünnitusest pole.
Millest võib olla tingitud,et emakakael on avatud nii varakult?
Pärast 22.jaanuari pole arstile saanud,uusaeg alles järgmiseks neljapäevaks. Vahepeal olen ennast hästitundnud. Ainult et paar nädalat tagasitundsinautost välja astudes torget alakõhus,just nagu tupes.Pärast seda tundsin neid veel mõned korrad. Umbes samalajal( u 2n tagasi)tundsin ka mensesetaolisi valusid seljas,mõne aja pärast ka alakõhus.Erititugevad olid need õhtuti.Nüüd pole ma umbes nädala valusid enam tundnud.Kas tegu võis olla növ alesünnitusega?Olen tähele pannud et pärast valude algust on emakas hakanud tihedamini tooonusesse tõmbama.
Lisan ka seda et mulle määrati ka seente vastu tupeküünlad(6tk).Täna viimane päev võtta veel.Kas seenbakter võis põhjustada valusid?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Korduvsünnitajatel võib emakakael olla avatud raseduse lõpus 2-3 cm. See ei tähenda, et Te kohe sünnitama hakkaksite. Alates 30 nädalast võivad esineda ebaregulaarsed emakakontraktsioonid, mis samuti emakakaela ei ava. Seenepisik kõhuvalu ei põhjusta.
Kerget sünnitust soovides Aire Sekavin

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

Emakakaela tugiõmblus ja seks?

Olen 18-t nädalat titeootel. Emakaela puudulikkuse tõttu (kuna oli juba avanenud) tehti mulle tugiõmblus. Mure ja küsimus on selles, et rääkisime arstiga kõigest muust, mida ma enam teha ei tohiks ja kuidas ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 37-aastane. Tegemist on emaka kaela puudulikkusega. Vahekorrad ei ole keelatud, küll aga on soovitav kasutada leebemaid asendeid, et vähendada survet emaka ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: