"ohtlik periood" 11.07.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

kuidas määrata kõige kindlamini ovulatsiooni aeg ja kuidas "riskantset" perioodi täpselt arvutada? Kas menstruatsiooni lõpus ja lähipäevadel on kindel, et rasestumine on välistatud? Menstruatsioonitsükkel on üldjuhul regulaarne (28 päeva) ja probleeme ei ole siiani eksisteerinud. Lisaks. Kas Postinor on üldiselt kindel?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Kõige kindlamalt saate määrata ovulatsiooniaja vastava uriinitestiga (müüakse apteekides). Ka basaaltemperatuuri mõõtes on võimalik määrata oletatavat ovulatsiooniaega. Bioloogiline meetod ( nn ohtlik periood) põhineb sellel, et munarakk on peale ovuleerumist viljastumisvõimeline umbes 20 tundi, spermatosoidid on naise suguteedes viljastamisvõimelised 3 ööpäeva vanustena (mõnede autorite arvates isegi kuni 6 ööpäeva). Kui Teil on regulaarne tsükkel, siis esimesed 8 ja viimased 11 päeva võiksid olla rasestumiseks ebasobivad. Bioloogilist meetodit ei peeta üldjuhul väga kindlaks, sest tsükli kõikumistest tingitud vead võivad tingida siiski rasestumise.

Postinor , kui teda õigesti kasutada on kindel meetod. Postinor on hädaabi pill ja selliselt tulekski seda kasutada, kindlasti ei sobi ta regulaarset suguelu elavale naisele , sest soovitavalt ei tohiks teda kasutada üle 4 tableti kuus. Ka sellises annuses võib ta põhjustada tsüklihäireid.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

Rasedus ja soor

Tere!
On soov üritada rasestuda, hetkel ka ohtlik periood, kuid tundub, et soor tahaks justkui endast märku anda. Nii vähe, et ei saa aru kas on või ei. Ei julge mingite salvidega ka määrida - äkki ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
1. Lokaalsed-tupesisesed ravimid ei mõjuta loodet.
2. Kui mure vähendab elukvaliteeti, pöörduge psühholoogi poole abi ja nõu saamiseks.
Palun lugege ka eelmist vastust ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: