Kas rase? 09.02.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen paar kuud kasutanud tablette logest ja peale päevi enam uue karbiga ei alustanud.Kuskil paar nädalat peale päevi olin vahekorras ja kasutasime kondoomi.Kondoom aga õnnetul kombel purunes ja järgmisel päeval võtsin postinori(varem polnud võimalik).Vahekorrast oli möödas kuskil 12 tundi,kui postinori võtsin.Võtsin ühe tableti ja 12 tunni möödudes teise,nagu õpetusel kirjas.Paar päeva peale postinori võtmist aga hakkasid päevad,mis olid normaalse kuluga,nagu nad mul alati on olnud.Muret teeb mulle aga see,et mul on rinnanibud valusad.Mitte nüüd tulitavad,aga valusad siiski.Postinori võtmisest on möödas kuskil poolteist nädalat või isegi juba kax(täpselt ei mäleta)Eile tegin rasedustesti,mis oli negatiivne.Olen praegu ühe lapse ema ja mäletan,et esimese rasedusega olid mul ka rinnanibud valusad,kuid täpset aega ei mäleta,kuna seda tundma hakkasin.Lisax kannatasin siis ka tugevate iiveldushoogude all.Praegu aga pole mul mingeid muid sümptomeid,peale rinnanibude tundlikkuse.Mis see võix nüüd olla?
Ette tänades.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Olete kasutanud Postinori vastavalt instruktsioonile, seega peaks rasestumise võimalus olema minimaalne. Et Postinori kasutamise järgselt võib esineda tsüklihäireid, siis kui mentruatsiooni ei tule oodatud tavapärasel ajal soovitan teha uuesti rasedustesti. Suure tõenäosusega peale järgmist menstruatsiooni Teie nibude tundlikkus möödub.
Tervitades Aire Sekavin

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

Rasedus ja antibiootikumud!

Tere,

Mul on suur mure, nimelt sain paar päeva tagasi teada, tehes rasedustesti, et olen rase! Kõik on suurepärane, sest laps on väga oodatud, kuid murelikuks teeb mind see, et 19.10.04 tõmmati ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere. Kõik oleneb muidugi rohust. Paljudel on küll infolehel hoiatus, kuid midagi suurt ohtu pole. ja rasedusega ei juhtu midagi. Kõigepealt täpsustage rohu nimetus ja pöörduge sellega oma arsti poole. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: