hormonaalsed häired 07.07.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen 29 aastane naine ja juba aastaid võtnud rasestumisvastaseid tablette, viimastel aastatel Triquillari. Umbes 7-8 aastat tagasi tekkisid mul probleemid menstruaaltsükliga. Mul diagnoositi vist amenorrea. Siis hakkasin võtma tablette. Tablettidega toimusid menstruatsioonid korrapäraselt. Aga nüüd sooviksin ma rasestuda. Lõpetades tablettide võtmise järgmist menstruatsiooni ei ilmunud. Sellest on möödas rohkem kui kaks nädalat. Rase ma ei ole. Igaks juhuks tegin kaks testi. Mida ma peaksin ette võtma? Kas ma üldse olen võimeline rasestuma? Kas pole olemas tablette, mis soodustaksid rasestumist? Miks mul ei ilmu menstruatsiooni ja kas see tähendab, et mul pole üldse ovulatsioonigi? Olen väga mures oma tervise pärast. Ja sooviksin nii väga last. Teid ette tänades....

Kai

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Lgp. Kai

Suure tõenäosusega on Teie tsüklihäirete põhjuseks hormonaalsed häired. Selleks, et Teile määrata sobiv ravi, on vajalik teha veeniverest hormonaalsed uuringud. Kui Teie varasema tsüklihäire põhjus on jäänud väljaselgitamata, on tegemata ka põhjuslik ravi. Pöörduge naistearsti poole , et selgitada tsüklihäirete põhjus.