probleemid rasestumisega 03.07.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Probleem on nimelt järgmine. Eelmine aasta lõpetasin Triqvilari võtmise ja olen üritanud rasedaks jääda, mis senini ei ole õnnestunud. Tsükkel on täpselt 28 päeva, aga enne päevade algust 4-5 päeva määrib. Arstide vahet olen käinud selle aasta jaanuarist alates. Tehti analüüsid klamüüdiale ja veel millelegi, mis olid korras. Siis kaks kuud sõin duphastoni ja kaks kuud serophene, käisin ultrahelis kus vaadati kas follikule on või ei ole. Öeldi, et on ilusad ja suured ning limaskest rasestumiseks sobiva paksusega. Mehe sperma uuring tehti ka, mis oli korras. Nüüd käisin ühe teise arsti juures kes tegi veel klamüüdia, ureoplasma ja mükoplasma analüüsid. Tema teatas, et mul on mükoplasma ja kuna mul on kaebused, siis ta määras 10 päevase antibiootikumi kuuri mulle ja mehele. Nüüd aga jälle määrib, seega tulemust pole või oli vale ravi. See arst kelle juures ma algul käisin, andis suunamise munajuhade läbitavuse kontrolliks kontrastainega. Sinna peaksin minema juuli keskel. Kas see minek on üldse vajalik? Mulle teeb muret kõige rohkem see, et mul määrib. Kuus aastat tagasi oli üks rasedus, mis kulges normaalselt ja lõppes sünnitusega. Tegemist oli sama mehega nii, et selles ei tohiks viga olla. Ma ei tea enam kelle poole või kuhu ma peaks pöörduma, et oma probleemile lahendust saada. Olen 26 aastane Tallinna elanik.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Kui Teie tupe analüüsid on korras, Teie partneri spermogramm normis , Teil on regulaane tsükkel, oleks tõepoolest vajalik teada , kas Teie munajuhad on läbitavad. Munajuhade läbitavust saab uurida kahel moel, ultraheli (või ka röntgen) uuringul viiakse emakaõõnde kontrastainet ja vaadatakse, kas kontrastaine satub kõhukoopasse. Teine võimalus on laparoskoopilisel uuringul. Selle meetodi eelis on, et kui munajuhad ei ole läbitavad, on võimalik kohe proovida nende läbitavus taastada. Samas on võimalik hinnata visuaalselt ka emaka, munasarjade , kõhukelme seisundit.

Enne menstruatsiooni määriv eritus võib olla tingitud kollaskeha hormooni vaegusest (selle tõttu määrati Teile ka Duphastoni), täpsema vastuse annavad Teile siiski hormoonuuringud.