Raseduse Kahtlus (purunenud kondoom) 03.02.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Seksi ajal purunes kondoom. Milline oleks õige käitumine võimaliku raseduse vältimiseks ja milliseid variante on mõnepäevase kuni nädalase raseduse katkestamiseks? Esmalt pean muidu kindlaks tegema kas olen rase või mitte, milline oleks selles suhtes optimaalne käitumine?

Neiu Murelik:(

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Murelik Neiu!
Kondoomi purunemise korral tuleks kasutada nn. hädaabi kontratseptsiooni:
1. Kuni 72 tunni jooksul on võimalik apteegi käsimüügist osta 2 erinevaid sama koostisega hädaabi pille.
Neid ei tohiks sageli kasutada, sest nende nn. löökannuse tõttu tekib tavaliselt m.tsükli häire.
2. On võimalik paigaldada emakasisene spiraal 5.- (7.) päeva jooksul peale kaitsmata vahekorda.
Kuna tegemist on ambulatoorse kirurgiaga, on rida meditsiinilisi vastunäidustusi: põletikud jm.