duphaston 02.02.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Küsisin teilt hiljuti duphastoni kohta. Olen nüüd jälle mures- peaksin tablette võtma 14.-28. päevani. Kuna mul on tsüklid ebakorrapärased, siis mis teha kui menses hakkab varem. Ise arvan, et peaksin mensese algusega lõpetama duphastoni.Teid ette tänades, Iris.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupüeetud Iris!
Teil on õigus, kui algab menstruatsioon, ei ole vaja Duphaston tablette jätkata.
Selle olukorra meditsiiniline nimetus on positiivne progesteroon test ehk positiivne ravivastus.
Tavaskeem on alates m.tsükli 15. päevast 10 päeva ehk kuni 24 päevani. Täpsustage raviskeem üle.
Naistearst G.Litter