rasedus 01.02.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Kuna mul on tsükkel eluaeg väga ebaregulaarne olnud, siis olen kasutanud reguleerimiseks rasestumisvastaseid tablette. Nüüd aga pole üle aasta kasutanud, sest otsustasin rasestuda. Ka aasta jooksul on "päevad" hakanud siis, kui ise tahavad. Viimane mens oli mul 19.12. Alates 24.jaanuarist lõid alakõhtu paremale poole tohutud valud, mis käivad hooti (mõne tunni tagant ja kestavad ~10 minutit). Arsti juures tehti rasedustesti abil kindlaks, et olen rase, aga tõenäoliselt on rasedus emakaväline. Rasedus on aga HCG järgi 2-3 nädalat ning UH ei näita veel midagi. Ei saa aru, kuidas on see 2 nädalat, kui rasedust arvestatakse viimase mensi 1. päevast?? Veritsust ei esine, kuid valgevoolus küll. Olen 26 aastane ning varem pole sünnitanud ega aborti teinud. Arst soovitas oodata, sest see võib olla ka "õige rasedus", kuid ise ka juba kahtlen selles, sest valud on kohutavad just paremal pool ja isegi seljas ja külje peal. Järgmisel nädalal tahab arst uuesti UH teha ja ka HCG. Seni pean võtma ainult paratsetamooli, kuid see ka eriti ei aita. Mis Teie atvate, kas tõesti võib tegu olla emakavälise rasedusega? Kõike head soovides ja ette tänades, Anneke.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupetud Anneke!
Teil on õigus, meditsiinis on kõik võimalik, meditsiin on väga keeruline.
Kui valud ägenevad vaatamata Paratsetamooli tarvitamisele, peaksite koheselt pöörduma valvearstile. Olen kindel, et Teid on ka informeeritud selles osas.
Kuna normaalne rasedus peaks kasvama iga päevaga, siis aja möödudes saab kõik selgeks.
Võimalik, et on juba muutusi.