rasedus ja antibiootikumid 26.01.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

tere,
olen 15.näd. rase. Ja sellest 15 nädalast umbes 10 olnud vähem või rohkem tõbine (nohu-köha, ühesõnaga siuke külmetusevärk). Lõpuks läksin perearsti juurde, tehti vereanalüüs. Veresete 43. Ja perearst kirjutas Amoxicillin 500 (1tbl 2x päevas, 7 päeva). Pole õnnestunud praegu oma günekoloogiga konsulteerida, et mida ta sellest tabletivõtmisest arvab ja kuidas see lapselel mõjub. Seega esitan selle küsimuse Teile. Tänan vastuse eest.
K.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Amoxicilliin on lubatud raseduse ajal. seega kui perearst pidas vajalikuks, siis võtke kindlasti.Soovitaks günekoloogilist kontrolli raseduse suhtes, kui pole seni veel käinud naistearsti pool. Dr Kadastik