peale aborti 22.01.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Tegin paarnädalat tagasi aborti. Kuna menses pidavat hakkama allesi 4-6 nädalapärast siis olen aru saanud, et nii kaua soovitatakse kasutada kaitse vahendina kondoomi. Küsiksin siin kohal, olen kuulnud, et võib kasutada ka lisa kaitsena pille. Kui see nii on, kuidas seda teha. Kas hakkan esimeset pillist võtma ning võtan järjest 21 tabletti ja jään siis mensest ootma selle 7 päeva pausi sees või käib see kuidagi teistmoodi. Samuti küsiksin kas selle ajavahemikul tohib võtta sos-pille ning kui tihti neid tarvitada üldse tohib.
Sirle

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Sirle.
Peale raseduse katkestamist (kui rasedus on alla 12 nädala) võib pille alustada kohe järgmisest päevast. Kui Te ei ole siiani pille kasutanud, tuleks ära oodata siiski menstruatsioon ja alustada pille mensese esimesest päevast. Soovitavalt võiks ennast kaitsta soovimatu raseduse eest praegu kondoomiga. SOS pille võiks kasutada siiski ainult äärmisel vajadusel. Soovitavalt võiks neid kasutada ühes tsüklis 2 (maksimaalselt 4) tabletti, sest SOS pillide kasutamine võib põhjustada tsüklihäireid.
Tervitades Aire Sekavin