kas tõesti on see võimalik 21.01.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Mure järgmine.
Olen tarbinud oktoobri kuust saadik logestit,kuid nüüd tabas mind ebameeldiv üllatus,et ootan last?!
Arsti juurde pole veel jõudnud,kuid test kinnitab seda ,menstruatsioon jäi vahele ja rinnad on suurenenud ning valulikud.
Kuidas mõjutab loodet logesti tarbimine?
Ja veel selline mure ,et märtsis on mul planeeritud operatsioon jalaga(liigese sisene op) mille ajal peaksin viibima ühe tunni umbes narkoosi all ja hiljem ka kipsis ja arvan ,et hakkan tarbima ka valuvaigisteid.
Kaldun arvama ,et peaksin katkestama raseduse.Oma arstiga pole veel rääkida saanud (olen järjekorras).Mida Teie antud situatsioonis arstina soovitate?(peres on laps olemas ja 3 aastat tagasi olen ka abordi teinud)

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
1. Kui rasestusite antibeebipillide ajal, tuleb tabletid koheselt lõpetada, sünnitamine on Teie otsus.
Kui rasedus saabus, olid selleks vastavad tingimused olemas.
2. Teil on õigus, plaanilised operatsioonid ei ole raseduse ajal soovitavad.
Peaksite ortopeediga probleemi arutama.
3. Raseduse üle otsustate vaid Teie: arstid, partner, vanemad jt. on konsultandid.
4. Pöörduge registreeritud ajal naistearstile raseduse täpseks tuvastamiseks ja vajalikeks lisauuringuteks.