ei jää rasedaks 18.01.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere doktor.
mul selline mure, et olen proovinud rasestuda oktoobri kuust saadik aga ikka hakkavad päevad,kuigi paari päevase hilinemisega. Varem oli tsükkel väga korralik: täpselt 28 päeva nüüd viimane kord tundsin 2 nädalat, et rinnad valusad ja suitsetamine muutus päevapealt vastikuks. Hingepõhjas rõõm ja kartus kordamööda aga siis 30-ndal päeval ikkagi päevad hakkasid ja kõhuvalu oli väljakannatamatu. Olen väga kurvas tujus koguaeg. Kas soovitate jätkata proovimist, või minna arstile ja mingit ravi saada?Olen 30.a ja poeg on 11.aastane.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Tavapäraselt hakatakse uurima lastetuse põhjust kui paar ei ole soovi korral rasestunud ühe aasta jooksul. Soovitan Teil mitte muretseda ja elada rahulikult. Kui Te ei ole rasestunud oktoobrikuuks , pöörduge edasisteks uuringuteks naistearsti poole. Kui Teie tsükkel on regulaarne ,Te ei ole põdenud sugulisel teel levivaid haigusi, rasestusite eelmine kord probleemideta, siis suure tõenäosusega rasestute ka seekord aasta jooksul.
Edu soovides Aire Sekavin