tetratsükliinsalv raseduse viimasel kuul 09.01.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Mul eemaldati käelt üks punnike, ei tea täpset nime, aga ilmselt mingi ummistunud koht.Peale sidumist on sinna pandud tetratsükliinsalvi.Lugesin aga, et see antibiootikum põhjustab lootel mingeid häireid luustikus ja hammaste arengus.Kas salv teeb midagi hullu nüüd mu lootele.Olen 36-ndat nädalat rase.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Lokaalne ravi ei ole rasedusele toksiline.
Tetratsükliinpreparaate ei tohiks rasedale ordineerida suu kaudu kuni 12 rasedusnädalani. Siis võivad kahjustuda loote hambaalged ja hambad muutuda kollakaks.
Praegu on Teie mure asjatu.