töö raseduse ajal 18.06.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. sain hiljuti teada et olen 8 nädalat rase, mis mind väga rõõmustas. Aga samas tekkis hirm, kas ma pole äkki tööga juba liiga teinud endale ja lapsele. Töötan nimelt suure koormusega, millega kaasnevad 24-48 tunnised valved. Lisaks sellele et töötada tuleb ka öösel, tuleb pidevalt raskusi tõsta ja suur on ka nakkusoht ( töötan nimelt kiirabis). Kaua ma võin töötada oma erialal (puudub võimalus teisele tööle üleviimiseks), öötöö tuleb loomulikult ära jätta.

Kristel

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Raseduse ajal öösel töötamine ei ole soovitav, isegi võiks olla keelatud. Peate oma günekoloogi poolt saama teatise teie raseduse kohta ja teie ülemus peab leidma teile kergema töö. Raskusi tõsta pole ka lubatud.