rasestumisvastased vahendid 08.01.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kas oleks mõistlik tegu kasutada kondoomi ja pille koos? Loogiline oleks, et nii on kindlam. Kui suur protsent on üldse pillidega kindlaks jääda, et ma pole rase?
Tegelikult oleks veel küsimus ka selles, et millest kõigest võib sõltuda "päevade" hilinemine?
Loodan, et annate ka vastuse järgmisele küsimusele: apteegist ostetavad rasedustestid - kas neid võib täielikult usaldada?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
On palju noori naisi, kes kasutavad pille koos kondoomiga (eriti kui partnereid on mitu). Pillid kaitsevad raseduse eest , aga kondoomi kasutatakse, et hoiduda haigustest. Rasestumisvastaste pillide kasutamise korral on Pearli indeks tablettide õige kasutamise korral 0,1 . (See on statistiline näitaja ,mis tähendab, et 100 rasestumisvastaseid tablette kasutavatest naisest rasestub ühe aasta jooksul 0,1 naist). Seega pillid on väga tõhus rasestumisvastane vahend. Päevade hilinemine võib olla tingitud väga paljudest põhjustest: hormonaalsetest , psühhogeensetest jne. Apteegist ostetavad testid on täpsed, kui kasutate neid õigesti. Oluline on, et teeksite analüüsi hommikusest uriinist (uriin peaks olema vähemalt 4 tundi põiest).
Tervitades Aire Sekavin

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

rasestumisvastased vahendid

ma kasutan 21 pävaseid Mericloni tablette ja ma pean jätma vahele 7 päeva,aga ma jätsin kogemata 6 päeva s.t. ma hakkasin 1 päev varem uue pakiga pihta.kas see mõjutab nende toimet?

Vastas dr Aire Sekavin

Tere.
Ei mõjuta. Võtke rahulikult tablette oma uuelt tabletilehelt.
Ilusat aasta lõppu soovides Aire Sekavin

Loe edasi

rasestumisvastased vahendid

Tere!

Alustasin mõni aeg tagasi rasestumisvastase vahendi Logest tarvitamist, varem pole pille kasutanud. Kaua tuleb pille võtta enne kui võib turvaliselt vahekorras olla?

Aitäh ...

Vastas dr Aire Sekavin

Tere Kadri.
Kui alustasite pillide kasutamist menstruatsiooni esimesest päevast on Teil rasedusvastane kaitse kohe olemas. Kui Te ei alustanud menstruatsiooni esimeset päevast, kasutage kahel esimesel ...

Loe edasi

rasestumisvastased vahendid

Tere!Kuidas suhtute käsimüügis olevasse rasestumisvastasesse vahendisse Pharmatex (kuulid, kreem)?Ette tänades Inga

Vastas dr Aire Sekavin

Kallis Inga.

Pharmatex´i efektiisus on umbes 60-70 %. Seetõttu soovituslikult võiksid kasutada seda daamid, kes on jõudnud 40 aastatesse (kelle fertiilsus on juba langenud). Kui olete noorem, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: