vanusega kaasnevad riskid 07.01.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen 36-aastane ja abikaasa 38-aastane. Oleme otsustanud oma 16- ja 14-aastaste laste kõrvale veel ühe pesamuna saamist proovida. Kas sellises vanuses peaks tegema ka rasestumisel geneetilised testid,et välistada võimalikke väärarenguid? Olen lugenud,et üle 35-aastastele oleks see soovitatav ning ka on meil kahtlus abikaasa poolt kasutatava rohu mõju osas lootele.
Mis on teie seisukoht?

Ette tänades,
loodetavasti peagi taas ema.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Peagi Taas Ema!
Teie soov on teretulnud. Meenutan ikka oma professori sõnu:"Iga õnnelikus peres on vähemalt 3 last!"
1. Rasestuge
2. Praeguste ravijuhendite järgi uuritakse kõiki üle 37-aastaseid sünnitajaid geneetiliselt lootevee punktsiooniga.
Soovituslik on uuring üle 35-aastastele.
3. Enne rasestumist on tark kontrollida vereanalüüs ja uriini analüüs ning günekoloogilised analüüsid.
Naistearst G.Litter