raseduse kahtlus 30.12.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen 19 aastane ja olen elanud aktiivset suguelu viimased 3 kuud. Päevad on olnud siiamaani regulaarsed. Nüüd aga on viimane mens. hilinenud 4 päeva. Ostsin poest rasedustesti aga tulemus oli negatiivne. Mida teha? Kas oodata paar päeva ja osta siis uus test või minna arsti vastuvõtule? Millal peaks olema rasedus kindlalt teada?

Head vana aasta lõppu ja ilusat uue algust

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Normaalseteks loetakse m.tsükleid 21-35 päeva.
Kui menstruatsioon ei ole tulnud 36. päevaks, tuleb hommikusest uriinist teha rasedustest ja pöörduda mõlemi tulemuse puhul naistearstile.