kopsuröntgen raseduse ajal 29.12.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Lugupeetud doktor!
Kas kopsuröntgenit võib raseduse alguses (hetkel umbes 5. nädal) teha või ei ole see soovitatav? Nimelt on mul tarvis tervisetõendit ja selle vormistamiseks nõutakse kopsuröntgenit.

Samas kasutan juhust esitada ka teine küsimus. Kas Teie soovitate kopsu inhaleertiavate ravimite (beclomet astma ravimiseks) kasutamist raseduse ajal? Astma on mul kergel kujul, aga kopsuarst soovitab püsiravi, seda ka raseduse ajal. Ise olen selles suhtes natukene skeptiline. Kas võib juhtuda nii, et kuigi mina tunnen end hästi ja õhupuudust ei esine, jääb loode hapnikupuudusesse?

Lugupidamisega vastust ootama jäädes

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kopsuröntgenit raseduse ajal teha ei tohi. Astma ravimeid peate võtma, kui teie kopsuarst soovitab. Raseduse ajal võib astma süvenenda.Dr Kadastik