Veritsus raseduse alguses 21.12.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere lp. doktor!
Mul tekkis küsimus, et kui tõenäoline on väikene vereeritus esimestel rasedusnädalatel. Lugu on selline, et plaanin rasestuda, ent mõned päevad tagasi justkui algas menstruatsioon. Algus oli nagu ikka hästi väikese vereeritusega, ent suuremaks vereeritus ei läinudki ja "päevad justkui lõppesid". Kas on võimalik, et sel ajal, kui mentruatsioon peaks hakkama, lisaks väikesele kõhuvalule (mis pidi olema esimestel raseduskuudel normaalne) esineb ka väikene veritsemine?
Lugupidamisega

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Raseduse algul võib olla väike veritsus, kuid kontrollige end raseduse olemasolu suhtes kindlasti günekoloogi juures. DR Kadastik