rasestumine 17.12.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.Kuidas ma teada saan kuna mul on ovulatsioon.esimese lapse puhul nägin vaeva neli aastat enne kui rasestusin.nüüd on möödas 6aastat ja soovin veel üht last.menstruatsioon käib normaalselt ja enne esimest last lasin ennast kontrollida kõik oli nagu korras.ma ei tea kuna mul on ohtlikud päevad sest pole kunagi pidanud kartma rasestumist ja ma pole kaitsevahendeid ka kasutanud.olen 28 aastane

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Kui Te olete elanud regulaarset suguelu ilma kaitseta 6 aastat ja ei ole rasestunud, võiksite pöörduda mõlemad koos mehega edasistele uuringutele, et selgitada välja põhjus. Ovulatsioonist on siin portaalis korduvalt juttu olnud. Määrata saate seda, kas määrates hommikuti tupest või pärasoolest temperatuuri või ostes apteegist ovulatsioonitesti ja määrates uriinist LH voogu. Kui Teil on regulaarne tsükkel ja enne esimese lapse sündi oli kõik korras võiksite alustada hoopis mehe uuringutest.
Edu Teile soovides Aire Sekavin