rasedus peale pille 12.12.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

tere
olen kasutanud Harmonet'i 1.5 aastat. nüüd 2 kuud tagasi sooviga rasestuda lõpetasin ära. esimene kuu peale tablettide ära jätmist oli norm. menses, veidi vere rohkem kui tablettidega. teine kuu ehk siis nüüd mul mensest ei alanud, tegin testi mis osutus positiivseks. Olen ülimalt õnnelik raseduse üle, kuid mind panevad muretsema mensese sarnased kõhuvalud õhtuti. arsti aja sain alles jaan.keskpaigaks. kas peaks laskma ennast enne esmaabi korras kontrollida, et ennetada katkemist? kas loode ei saa kahjustatud eelnenud tablettide tarvitamisest, möödas ainult 2 kuud.
tänud juba ette

PS.tahtsin lisada, et ~2a tagasi oli keiserlõige.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Kui Teie rasedustest on positiivne ja esinevad alakõhuvalud võiksite siiski pöörduda naistearsti poole. Kui Teie enda arstil ei ole võimalik Teid varem vastu võtta, pöörduge valvekabinetti. Suure tõenäosusega on Teie rasedusega kõik korras. On võimalik,et vähene valulikkus on tingitud emaka kasvamisest raseduse ajal. Pillide eelnev kasutamine ei põhjusta loote kahjustust.
Et Te ei muretseks liialt võiksite siiski pöörduda naistearsti poole.
Edu Teile soovides Aire Sekavin