rasedus ja Gasec/Losec 10.12.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
olen 27 a.,18 nädalat rase - esimene rasedus, mis on möödunud komplikatsioonideta. Aasta tagasi diagnoosis gastroenteroloog mul söögitoru alumise osa põletiku, mis mulle aegajalt ülakõhu valusid on põhjustanud. Sellest alates olen teinud läbi kaks ravikuuri (kumbki 8 nädalat), esimene Loseci ja Gaseciga (2+6 nädalat) ning teine Gaseciga. Viimane ravikuur lõppes juuni alguses ning siiani on enesetunne olnud hea. Viimastel päevadel on aga hakanud kõhuvalu jälle tüli tegema. Günekoloog ei osanud öelda, kas võin taas ravikuuri teha ning saatis mind naistekliiniku sisearsti juurde. Tema arvas, et Loseciga vast ikka võib, Gasecit ta ei teadnud ning ei julgenud soovitada. Sellest tingitud küsimus - kas tõesti võin raseduse ajal kasutada vaid Losecit (originaali), mis on geneerilisest Gasecist umbes 4 korda kallim ning kahekuuline ravikuur ulatuks pea tuhande kroonini? Losecit soovitas gastroenteroloog mul võtta juhul, kui valu on tugev või soovin väga kiiret tulemust. Muidu on Gasec mulle hästi sobinud.

Ette tänades vastuse eest,
Kõhuvaluline

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
1. Õige on ravida põhjuslikult.
Olen Teie naistearstiga nõus, peaksite pöörduma perearstile, sisearstile või gastroenteroloogile, et täpsustada põhjus ja määrata rasedale sobiv raviskeem ja dieet.
Raseduse kasvades probleemd muutuvad.
2. Kuna kõhuvaludel on väga palju põhjusi, siis tuleks täpsustada diagnoos.
Võite valida samatoimelistest ravimitest ka odavaima.