Keisrilõige lähisugulastel 12.03.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kas on olemas selline asi nagu pärilik kalduvus sünnituskomplikatsioonideks? Minu mõlemal õel venis rasedus rohkem kui nädal üle tähtaja, lapsed olid suured ning pärast ööpäevast ponnistamist lõpetasid mõlemad ikkagi keisrilõikega. Olen ise 39. nädalat rase ja muretsen, et äkki lõpeb see samamoodi.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere! Arvan. et teie mure on põjendatud selletõttu.et teie lähedased inimesed sünnitasid keisrilõike teel. Samas ma ei arvaks, et teil läheb samamoodi. See. et sünnituse tähtaeg läks 1 nädal üle aja, pole küll näidustus keisriks. Kõik oleneb teie vaagna mõõtudest ja lapse oletatavast kaalust. Arvan, et teie arst oskab selle kohta paremini öelda. Samas on oluline hea sättumus endal loomulikuks sünnituseks ja arvan, et pool võitu on käes. Ette muretseda ei ole küll mingit mõtet!!!