rasedusvastased pillid 04.12.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kas rasedusvastaseid pille nagu näiteks "Logestit" võib kasutada lühiajaliselt u. üks kuu, seejärel kasutamine lõpetada ja mõne kuu pärast jälle umbes üks kuu kasutada. Probleemiks see, et noormees elab praegu välismaal ja kokku saame mõne kuu tagant nädalaks või paariks, kas sel juhul õigustaks pillide tarbimine ennast? Kas see võib tervisele kahjulikult mõjuda kui tablettide võtmist pidevalt katkestada ja siis jälle uuesti jätkata?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Soovi korral võite kasutada pille ka selliselt. Mõnikord võivad aga pilli kasutamise esimestel kuudel esineda ebaregulaarsed veritsused. Pidage partneriga nõu, kas Teile sobiks paremini kasutada kogu aeg pille või siis elada suguelu kasutades kondoomi.
Tervitades Aire Sekavin