stafülokokk 28.11.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

olen 8/9 nädalat rase ja arst avastas mu tupest stafülokoki bakteri. kuidas see mõjub rasedusele ja lapse arengule?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Kas tegemist oli ikka staphylokokiga või leiti Teil tupest streptokokid? Staphylokokid on nahal esinevad pisikud, mis võivad mõnikord põhjustada naha mädapõletikku . Tuppe on nad sattunud suure tõenäosusega kas kätega või sugutiga. Kui Teil kaebusi ei ole , voolus on tavapärane ja pisiku konsentratsioon on võike, ei põhjusta see Teile ja Teie lootele mingeid probleeme. Raseduse viimases kolmandikus (umbes 35-36 nädalal) võetakse Teilt uuesti tupeanalüüsid streptokoki avastamiseks.
Rahulikku jõuluaega soovides Aire Sekavin