Alakõhuvalud 12.11.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
mure selline, et ootame elukaaslasega minu rasestumist.Eelmisel nädalal, juhtus nii, et peale vahekorda järgmine päev kohe olid mul alakõhu valud (menstr.-le eelnevate valude sarnane). Valud pole küll väga tugevad, aga pidevad ja istudes justkui oleks veel halvem.
Olen lugenud, et raseduse algul on see norm.,aga kaua see kestab ja kas istudes ja kogu päev peabki valus olema.
Äkki on mul põhjust muretseda, et midagi on valesti.
Süda on ka ühtlaselt paha, oksendanud pole, pearinglus, vereeritust pole olnud.
Rasedustesti pole ma veel teinud, ootan veel paar päeva, siis peaks test juba näitama, aga enesetunde järgi võib küll arvata, et olen rase, vastasel korral on midagi väga pahasti.
'Palun andke nõu, mis toimub!
Tervitades,
Kati

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Kati!
Kahjuks ei selgu Teie vanus ja viimase menstruatsiooni 1. päev.
Peale vahekorda võib aeg-ajalt olla alakõhuvalu. Kui see möödub, siis ta ei oma kliinilist tähendust. Kui rasedus on kindel, on tark alakõhuvalu korral suguelust hoiduda.
Naistearst G.Litter