rasedus ja kaal 10.11.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Kas see on normaalne,et rasedust on 12 nädalat ja kaalu 4kg juures?Enne rasedust oli kaal koguaeg 53-54kg,ise olen pikk 173cm.Nüüd on kaal juba 57-58 kg ja tuttavad teevad märkusi,et oled nagu juurde võtnud.Või võib see olla ka suitsetamise maha jätmisest.Või peaks oma isusi taltsutama hakkama,sest muidu raseduse lõpuks võtan 20 kilo juurde ja laps on ka nii suur,et ei jõua äragi sünnitada.
Ette tänades!

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
12 rasedusnädalaga 4 kilo juurdevõtmine ei ole minu arvates liiga palju. Tavapärane kaalu tõus raseduse ajal võiks olla umbes 500 gr nädalas. See, et lõpetasite suitsetamise raseduse ajal on väga tore, on aga võimalik, et see tõstab veidi söögiisu. Toituge tervislikult. Rase peab sööma kindlasti kõiki toiduaineid ja ei tohiks kindlasti pidada dieeti.
Tervitades Aire Sekavin