suguhaigus raseduse ajal 29.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Raseduse kolmandal kuul avastati klamüüdia ja arst ütles ,et see võib katkestada raseduse.Tahaks teada kui suur on see tõenäosus ja kas ta võib põhjustada lapsele väärarenguid? Kui kiiresti tuleks alustada raviga? Arst soovitas oodata nii kaua kuni lapsel on kõik organid välja arenenud.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Klamüdia ei põhjusta loote väärarendeid. Et teil on praegu käigus raseduse II trimester, soovitan raviga alustada kohe ja teha kindlasti ravi koos partneriga.
Edu Teile soovides Aire Sekavin