menstruatsioon 28.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Mul hilinesid päevad ca 3-4 päevad. Verejooks esimesel päeval oli nagu ikka tagasihoidlik aga järgneval ööl ärkasin ning tundsin, et hügieeniside on läbi laskma hakanud. Kui tõusin voodist, tundsid kuidas verd aina voolas mööda jalge alla. Kui jõudsin WC-sse, siis nägin, kuidas kukkus selline vereklimp põrandale, mis koosnes sellistest limaskesta tükikestest. Samasugust oli ka sidemel ja kui hiljem voodi juurde tagasi läksin, nägin et ka voodilina oli ka vere ja limaskestatükikestega koos. Tavaliselt eritub mul menstruatsiooni ajal ka väheke selliseid limaskestataolisi tükke, aga mitte kunagi nii palju kui nüüd 2 päeva tagasi. Kas on võimalik, et olin rase ja tegemist oli raseduse katkemisega. Järgneval päeval olin väga kurnatud. Suuri valusid mul ei esinenud, kuigi väikene valu oli eelneval õhtul küll, aga sellist valu esineb mul ikka menstruatsiooni esimestel päevadel.Nädal enne mensturatsiooni algamist tegin läbi nädalase antibiootikumikuuri, mille järel tekkis valgevoolus. Kas on see ehk kuidagi seotud sellise suurema verejooksuga (tavaliselt kaotan ka menstruatsiooni ajal suhteliselt palju verd)?Beebipille ma ei võta, kuna need põhjustavad mul kandidoosi ägenemist. Samuti põen aneemiat, mille tõttu võtan rauatablette.
Ettetänades, K.H

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud K.H.!
1. On võimalik, et katkes väike rasedus.
2. Antibiootikumid on peamine põhjus tupe seeninfektsiooni ägenemiseks.
3. Kui põete aneemiat, on oluline selgitada aneemia põhjus ja ravida põhjust.
Aneemia on ka madala immuunsuse ja sageli ägenevate seeninfektsioonide põhjuseks.
Kahjuks ei selgu, kui vana Te olete. Vererohkete menstruatsioonide puhul on soovitav emakasisene süsteem Mirena.
Naistearst G.Litter