mükoplasmoos 28.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Arst määras mulle ravimi SUMAMED (3 tabl. nii endale kui partnerile) ühekordse ravikuurina. Kuigi ifolehes on kirjas, et pole teada loodet kahjustavaid toimeaineid, ei määrata rasedaile preparaati kliiniliste kogemuste puudumise tõttu. Rinnapiima eritumise kohta puuduvad samuti andmed. Imetavatele emadele määratakse ravim vaid äärmisel vajadusel.
Seega ärevaks tegev olukord! LP. doktor, mida ma peaksi tegema, kas annustada vastav kogus (2 tabl. ühel ja 1 tabl. teisel päeval) ning tunda südametunnistuse piinu või jätta ravim tarbimata? Kuidas on loodetele (kakskud) kasulikum toimida? Minu raseduse vanus on 28 nädalat.
Lugupidamisega M.M.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud M.M.!
Kahjuks jääb ebaselgeks, miks Teie arst ordineeris selle ravimi.
Nii suure raseduse puhul ei ole kuidagi võimalik 3 tabletiga kahjustada loodet. Kõik organid on ammu arenenud, toimub vaid kasvamine.
Loodetele on kasulik, kui ei ole infektsioone, mis võiksid põhjustada lootekestade ja platsenta põletikke ning enneagset sünnitust.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

mükoplasmoos

Kui olin 15 nädalat rase ja avastas arst ( sain nagu aru, et verest )bakteri, mis tekitab mükoplasmoosi. Minule ja partnerile kirjutati mingi s-tähega ravim (mulle 2 ja mehele 1 tablett ühekordse annusena). ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Mükoplasmoos ei ole seotud küüneseenega. Mükoplasmoos on seotud gün. sfääriga ja raseduse ajal selle olemasolul soovitatakse seda ravida.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: