Tervisekontroll enne rasestumist 16.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Pole juba 10 aastat arsti juures käinud (v.a naistearst), kuid nüüd soov pärast 6-aastast kooselu ka peret suurendada. Tahaks kindel olla enne, et tervis ikka korras, seega mis analüüsid/protseduurid oleks vajalik lasta teha? Vanust 26, suitsetanud ka juba umbes 8 aastat, kuigi hetkel enam mitte.....

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Soovitaks kindlasti teha emakkaelast onkoloogiline analüüs, põletiku näitajatest uuring klamüüdiale ja tupe puhtuse proov. Need oleksid kindlasti vajalikud. Kui läbivaatluse ajal selgub veel midagi, siis võtaks arst vastavalt vajadusele lisaanalüüsid. Dr.Kadastik