Seisma jäänud rasedus? 16.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 39 aastane naine ja jäin suvel rasedaks. Enne seda olin söönud Terolut 10 mg.tablette, et menstruatsioon muutuks korrapäraseks. Nädal tagasi(umbes 12-14 nädalat rasestumisest) avastati. et mul on nö. "seismajäänud rasedus". Lootekotte oli 2 ja need olid tyhjad. Mida tähendab seisma jäänud raserdus? Elan Soomes ja siin nimetatakse seda "tuulimuna" raseduseks

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Eesti keeles on termin peetunud rasedus ehk tühi lootepõis ehk mittearenenud rasedus. Lad.k. Missed abortion.
Kindlasti korratakse Teil ultraheliuuring, et täpsustada olukord.