liina 01.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

tere
olen korra juba sünnitanud ja esimene rasedus kulges väga raskelt kuna põdesin esimese kui ka teise poole toksikoosi, samas elasin terve oma raseduse esimese poole hirmus kas saan seda last sünnitada kuna rasedus avastati alles peale munasarjapõletikku, nimelt olin saanud väga tugevat ravi raseduse esimestel nädalatel. peale lootevee uuringuid võisin end alles harjutada mõttega et saan varsti emaks.
nüüd on sellest mõõdunud aastaid ja juba paar aastat olen soovinud ka uuesti rasestuda ja nüüd on ka tekkinud tunne et on õnnestunud. raseduse pikkuseks loen ise enda sümptomite järgi 2-3 nädalat kuid 100% ei saa seda enne kinnitada kui olen arsti juures käinud. kõik algas rindade valulikkusest mis on ka jätkuvalt (esimese rasedusega seda ei olnud), iiveldust absoluutselt ei ole (oli esimesel rasedusel kohe alguses), kõht oleks nagu veidi juba paisunud- tundub ebanormaalne nii vara- kas teise raseduse puhul on see ehk normaalne? mens. on juba hilinenud 1 nädala kuid varem käis väga regulaarselt. vahel on õrn voolusega segunenud vereeritus, mis võib ka tingitud olla emakakaela haavanditest. kas need sümptomid võivad tähendada kindlat rasedust? arstide juurde on väga pikad järjekorrad kuni kaks nädalat, rasedus testi ei usalda kuna esimesel rasedusel oli see koguaeg negatiivne, olen väga kannatamatu eriti sellises olukorras. samas sooviks veel teada kui minu esimene rasedus möödus toksikoosi põdedes siis kui tõenäoline on see teise raseduse puhul? kas rahvatarkus peab selles suhtes paika et kui nt. tüdrukuga oli toksikoos siis poisiga seda ei ole? kuidas on teie kogemused selles suhtes? sümptomid esimese rasedusega erinevad väga kõik mis oli esimese raseduse algul puudub praegu täielikult kuid samas mis on praegu seda ei olnud enne.
jään väga ootama teie vastust
tänan

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Iga rasedus võib kulgeda erinevalt, samas on võimalus et rasedustoksikoos kordub. Soovitan siiski teha rasedustesti, kaasaegsed raasedustestid näitavad juba 11 päeva rasedust. Testi on soovitav teha aga homikusest uriinist, hormooni konsentratsioon on siis kõrgem. Kui rasedustest on positiivne ja esineb määriv veritsus võiksite võtta ühendust oma raviarstiga( äkki leiab ta Teile varajasema aja vastuvõtuks) või pöörduda valvekabinetti.
Tervitades Aire Sekavin

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

Viljatus

Tere,

kas Te oskate öelda, kas Tartus tegutseb mõni günekoloog spetsiaalselt viljatuse teemadega (aasta jooksul ei ole õnnestunud rasestuda)?

Liina

Vastas dr Aire Sekavin

Tere Liina
Enamus naistearste tegeleb ka viljatuse probleemidega. Arvan aga, et Tartus on vaieldamatult kõige suurem kogemus dr. Sõritsal.
Tervitades Aire Sekavin

Loe edasi

Mure

Küsimus järgmine et kui tsükli vahe on ainult 20 päeva,kas see võib viidata
II faasi puudulikkusele ja kas on võimalik rasestuda?

Ette tänades,

Liina

Vastas dr Aire Sekavin

Tere Liina
Normaalseks menstruaaltsükliks loetakse alates 21 päeva pikkust vahet (esimesest menstruatsiooni päevast esimese päevani). Kui Teie tsükkel on lühem, võib esineda ka teise faasi puudulikkus. ...

Loe edasi

Rasestumine

Tere! Mul on selline mure, et tahtsime mehega hakata peale jaanipäeva lapsele mõtlema (tegutsema). Probleem on aga selles, et mu mehele määrati 1.kuuks marutaudivastane kaitsesüstimine, sest ta puutus ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Liina!
Kui rasedus saabub, on selleks ka vastavad soodsad tingimused olemas.
Suurim risk oleks raseduse ajal olla haige. Igasugune põhjendatud ravi on ohutum kui ravimata jätmine.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: