Esimene vahekord 28.09.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere ! Olen 16 aastane neiu ja sooviksin teada,mis tunne on olla esimene kord vahekorras,kas see on valus...kas tuleb verd ? Ja kas neitsinahka on võimalik ka näpuga purustada ?
Olen teile vastuse eest väga tänulik

Eve

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Esimene vahekord ei pea olema valulik. Kõik oleneb teie neitsinaha elastsuset. Vähene verine voolus võib küll esineda 1-2 päeva. Näpuga ei ole võimalik purustada, kuna näpp on peenike ja normaalne neitsinahk omabki väikest avaust menstruaalvere väljumiseks. Dr.Kadastik