ovulatsiooni test 18.09.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
Kuna soovime mehega last saada ning oleme juba paar kuud ka proovinud, siis ostsin nüüd ka igaks juhuks ovulatsiooni testi, et määrata kõige sobivamat päeva rasestumiseks. Testi peab alustama teatud päevast siis vastavalt tsükli pikkusele. Kui mul aga ebakorrapärane tsükkel (kord 27 päeva ja siis 31 päeva), siis millise tsükli pean mina aluseks võtma?Kas viimase järgi või keskmise või kuidas?
K.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud K.!
nn. "päevade lugemine" jääbki möödunud sajandisse, kuid ei ole keelatud kodus end testida. M.tsükli kõikumise korral tuleb teha arvestus kõige pikema ja kõige lühema järgi.
Rasedus saabub spontaanselt, kui selleks on olemas sobivad tingimused.
Soovin Teile hingerahu ja spontaansust katsetamisel.
Kui Te pole 1 aasta jooksul rasestunud, pöörduge spetsialisti poole.