Haigused raseduse ajal 04.09.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
Töötan suures lasteasutuses ning olen 4 kuud lapseootel, olen tihedas kontaktis lastega. Nagu lasteaedades ikka, on siin lapsed rühmade kaupa haiged, eriti sügisel ja talvel. Tihti on ka nakkushaigusi. Minu mure on selles, et kuidas ma peaksin toimima, kui mingis rühmas hakkab nakkushaigus levima? Olen põdenud ainult tuulerõugeid. Kas peaksin jääma sinisele lehele? Kas pean pöörduma naistearsti või günekoloogi poole?
Ette tänades,
Helen

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere! Sel juhul soovitaks tõesti koju jääda ja haiguslehe saab kirjutada kas perearst või günekolog. Dr.Kadastik