rasestumine 30.08.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Mul selline mure.Olen 29 aastane.Soovin rasestuda,aga alates märtsist,mil spiraali eemaldasin pole see onnestunud.Tegin ka ovulatsioonitesti.Sellest sain aru,et just ovulatsiooni ajal valutab mul koht nagu hakkaksid päevad.See kestab umbes 7 päeva.Kas see on normaalne?Olen mures,sest minu esimene rasedus katkes ja teine rasedus oli komplikatsioonidega(emakakaela omblus ja keiserloige).Kas peaksin noudma oma arstilt uuringuid?Suured tānud vastuse eest.
Karin.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Karin!
1. Kuna olete 29.a. ja pole 0,5 aasta jooksul rasestunud, soovitan reserveerida plaaniline aeg naistearsti vastuvõtule
2. Reeglina kestab munaraku ovuleerumine kuni 48 tundi, enesetunde muutus võib ka pisut pikem olla
3. Soovitan Teil arstile nõudmisi mitte esitada. Naistearst on eriväljaõppega eriarst, kes omab oma eriala pädevuslitsentsi, on selleks õppinud 23 aastat ja teab, mida teha.
Kindlasti olete kuulnud, et ravimine on arsti ja patsiendi koostöö. Vaid siis on oodata tulemust.
Naistearst G.Litter