ANTIBIOOTIKUMID RASEDUSE AJAL? 11.05.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen 5 kuud rase ja arst avastas mul on mükoplasma bakterid. Ta seletas ära, et nendest tuleb vabaneda kuna põhjustavad enneagset sünnitust. Rohuga kaasas olnud kasutusjuhendil oli kirjas et rasedad ei tohi neid manustada. Aga nüüdseks olin sunnitud need ära sööma, aga süda valutab kas lapsega on nüüdseks kõik ikka korras. Raviminimi oli Tarivid. Tänan!

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tarividi üldjuhul rasedatele ei manustata. (Loomkatsetes on selle preparaadi kasutamine kutsunud esile kõhrekahjustusi). Arvatavalt on Teie pisikud olnud tundlikud ainult sellele ravimile ja enneaegse sünnituse oht suur, seetõttu on Teie raviarst määranud just selle preparaadi. Kui ka kordusproovis (peale ravi) jääb mükoplasma positiivseks ei soovita korduskuuri küll selle ravimiga teha.