põletik või rasedus 17.08.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Olen mures, kuna ei oska seisukohta võtta. Augustikuu päevad on mul juba 10 päeva ära jäänud. Tsükkel ise on olnud aastaid korrapärane (28 päeva)ja pole olnud ka põletikke, kuigi olen teinud ühe abordi. Tegin ka Biocard testi (2x), mis oli negatiivne.Ise tunnen nagu päevade ``valusid`` alakõhus, rinnanibud on valusad ja väikest temperatuuri tõusu.Järgmised päevad peaksid algama 8. sep. Kas on võimalik, et ootan last või on tegemist põletikuga? Arstile panin aja kinni, kuid järjekorrad on pikad ning ise natuke pabistan selle olukorra pärast.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Pigem arvaksin, et olete rase, sest sellised tundmused koos väikese palavikuga on iseloomulik just algavale rasedusele. Kindlasti korrake rasedus test, esimene test ei pruugi olla tõene, kuna rasedus? võis olla väga väike. Kui menstruatsioon ei tule ka 8.sept. siis kindlasti pöörduge arsti poole ka negatiivse rasedustesti korral.Tsüklihäire põhjusi on mitmeid, rasedus neist on kõige füsioloogilisem.Dr Kadastik