Süda lööb kiiresti 12.08.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen 31-aastane, kolmas rasedus, 20. nädal. Mureks on see, et nii rahulolekus kui vahetult peale treppidest ülesronimist vererõhk on küllalt madal ( 90/60 kanti ) ja süda lööb kiiresti - vererõhuaparaadiga mõõtes aeg-ajalt isegi 115 lööki minutis, tavaliselt 90-95 lööki. Väike õhupuudus on ka.
Hemoglobiin on arsti sõnul korras - 118, nii et lisavitamiine võtma ei peaks.
Kas selline südamepekslemine on normaalne? Millal see üle läheb ja kas saan ise midagi teha selle leevendamiseks?
Aitäh.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Pöörduge oma murega perearsti poole või kui Teil on võimalik , soovitan pöörduda Tartu Naistekliinikus dr. Anne Kirsi poole. Dr. Anne Kirss on nn rasedate terapeut . Suure kogemusega tohter, kes on spetsialiseerunud just raseduse ajal esinevatele haigusseisunditele.
Edu Teile soovides Aire Sekavin