basaaltemperatuur 07.08.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
Kuna soovin rasestuda, soovitas mu arst mõõta basaaltemperatuuri.
Praeguseks on temperatuur olnud juba kümme päeva üle 37 (37.2 - 37.4), millest see võib olla tingitud (enda kehatemperatuur on 36.8).
Kas ma võin olla rase, kuigi teisi tunnuseid pole märganud.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Kui Teie basaaltemperatuur on olnud kõrgem üle 10 päeva võite teha hommikusest uriinist rasedustesti. Et basaaltemperatuuri tõus on tingitud kollaskeha hormoonist on võimalik ka , et kollaskeha persisteerib.
Soovitan teha rasedustesti. Negatiivse testi korral, kui menstruatsiooni ei ole tulnud, korrake testi 1 nädala pärast.
Edu Teile soovides Aire Sekavin